AKTUALNOŚCI

Przedszkolaki z wizytą w chrzanowskiej komendzie Policji

Komendę Powiatową Policji w Chrzanowie odwiedziły dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Libiążu. O pracy policjanta oraz o bezpiecznych zachowaniach opowiedziały funkcjonariuszki komendy sierż. Paulina Kowalska oraz mł.asp. Joanna Szreniawska.

.

 • policjantka pokazuje dzieciom zdjęcie pistoletu

   
 • zajęcia z dziećmi na sali

   
 • pozowane zdjęcie policjantki i dziecka w stroju prewencji z tarczą

   
 • zajęcia z dziećmi na zewnątrz

   
 • zdjęcie grupowe

   
 • dzieci wchodzą do radiowozu typu bus

   
 • zajęcia na sali

   

Podczas spotkania funkcjonariuszki opowiedziały najmłodszym o specyfice pracy policjanta oraz zapoznały dzieci z zasadami bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. Największym zainteresowaniem cieszył się pokaz psa służbowego oraz zabawa w techników kryminalistyki, podczas której dzieci samodzielnie mogły zabezpieczyć swoje linie papilarne. W trakcie wizyty dzieci obejrzały policyjne radiowozy, strzelnicę oraz zobaczyły, na czym polega praca oficera dyżurnego i jego zastępcy. Dzieciaki mogły zobaczyć i przymierzyć sprzęt oraz wyposażenie wykorzystywane w codziennej służbie. Przedszkolaki obejrzały "więzienie" (tak bowiem maluchy określiły pomieszczenia dla osób zatrzymanych w komendzie). Dzieci poprzez zabawę z policjantkami z wielką przyjemnością przyswajały zasady bezpiecznego przechodzenia przez przejście dla pieszych.

Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek chrzanowskich policjantek. Po tak ważnym spotkaniu w Komendzie Powiatowej Policji w Chrzanowie większość przedszkolaków zdeklarowała się, że chce  zostać policjantem lub policjantką. Na zakończenie wizyty przedszkolaki wręczyły policjantkom podziękowania. Z naszej strony dziękujemy dzieciom oraz wychowawcom za mile spędzony czas.
 

Powrót na górę strony