POLICJANCI NA RODZINNYM PIKNIKU CHARYTATYWNYM „DLA MAKSA NA MAXA” W LIBIĄŻU
Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie wspólnie z libiąskimi stróżami prawa włączyli się podczas Rodzinnego Pikniku Charytatywnego do akcji mającej na celu zebranie pieniędzy na bardzo kosztowne leczenie operacyjne w USA ciężko chorego Maksa Tomali.
Podczas Rodzinnego Pikniku Charytatywnego zorganizowanego 26 czerwca na terenie Libiąskiego Centrum Kultury zaprezentowano policyjne miasteczko edukacyjno-profilaktyczne.W ramach działań uczestnicy pikniku mieli możliwość obejrzenia z bliska policyjnego sprzętu oraz pojazdów. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się policyjne maskotki „Polisia” i „Inspektor Wawelek”, które na specjalnej ławeczce zachęcały uczestników do wspólnych zdjęć i pogadanek o bezpieczeństwie. Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie wspólnie z libiąskimi stróżami prawa włączyli się podczas tego pikniku do akcji mającej na celu zebranie pieniędzy na bardzo kosztowne leczenie operacyjne w USA ciężko chorego Maksa Tomali. Więcej szczegółów o chorobie chłopca na: https://www.siepomaga.pl/maks-tomala
Niedzielny piknik w Libiążu był okazją do aktywnej profilaktyki w zakresie akcji „Bezpieczne Wakacje 2022”. Szczególną uwagę poświęcono sposobom spędzania czasu wolnego podczas letniego wypoczynku. Przypominano problematykę zagrożeń w górach, w terenach leśnych, a przede wszystkim w czasie pobytu nad wodą, zgodnie z założeniami VI ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Dla uczestników przygotowano różnego rodzaju konkursy dotyczące bezpieczeństwa podczas wakacji, w trakcie których dzieci otrzymywały upominki. Młodzież zachęcano do udziału w konkursie filmowym, pn. „ARTYSTYCZNY przeWODNIK”, promującym bezpieczeństwo przebywania w wodzie i nad wodą oraz zdrowy tryb życia. Podczas akcji, mundurowi zaznajamiali mieszkańców powiatu chrzanowskiego z narzędziem jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Przybliżono techniczną stronę KMZB oraz to w jaki sposób posługiwać się mapą i skutecznie z niej korzystać. Podejmowano tematy dotyczące ustawy o ochronie zwierząt. Poinformowano o tzw. „zielonej strefie” w małopolskiej Policji, a także rozdawano ulotki, pn. „ZWIERZĘ NIE JEST RZECZĄ”. Rozmawiano o sposobach zapewnienia bezpieczeństwa pozostawionemu mieniu, udostępniono materiały profilaktyczne, w ramach kampanii informacyjnej „Stop włamaniom do domów”. Przypomniano o numerze alarmowym 112 i w jakich sytuacjach należy go używać. Najmłodsi mieli również okazję do wykonania odcisków linii papilarnych oraz pieczątek z wizerunkiem smoków.
Wspólnie graliśmy dla Maksa!