Zgłaszajmy kontrole autokarów wyjeżdżających z naszymi dziećmi w miejsca letniego wypoczynku.

Zgłaszajmy kontrole autokarów wyjeżdżających z naszymi dziećmi w miejsca letniego wypoczynku.

Sezon letniego  wypoczynku rozpoczęty. Coraz wiecej podróżnych na drogach, coraz więcej zorganizowanych wyjazdów w miejsce letniego wypoczynku. Warto zatem sprawdzić stan techniczny autokaru, którym podróżować będą nasze dzieci.

Potrzebę takiej kontroli może zgłosić każdy, najczęściej robią to szkoły, które organizują wyjazd. W naszym powiecie praktykuje się zgłoszenie e- mailem na skrzynkę Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie prezydialny@chrzanow.policja.gov.pl, lub faksem na nr 326246244,  można też zadzwonić  na nr tel. 326246200, najlepiej skontaktować się co najmniej kilka dni przed wyjazdem.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie udają się na miejsce i tam sprawdzają stan techniczny pojazdu lub pojazdów. W ubiegłym roku skontrolowali kilkaset autokarów, którymi miały podróżować dzieci oraz młodzież. W trakcie takich czynności biorą pod lupę dokumenty, stan techniczny układu hamulcowego, ogumienia , świateł, wyposażenie pojazdu, sprawdzają także stan trzeźwości kierowcy.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo naszych dzieci jest najważniejsze, zachęcamy do zgłaszania zapotrzebowania na kontrolę. Chrzanowska Policja apeluje do przewoźników aby dopilnowali, żeby pojazdy wyjeżdżające w trasy były sprawne. Kierowców prosimy o rozsądek i rozwagę a wszystkim życzymy szczęśliwych i bezpiecznych wyjazdów oraz powrotów z letniego wypoczynku.

Poniżej przydatne w okresie wakacyjnym informacje:

http://chrzanow.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/wakacje-internet-co-zrobic...

http://chrzanow.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/bezpieczenstwo-nad-woda-7

http://chrzanow.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/dopalacze-apel-policji-do-...

http://chrzanow.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/przed-wakacjami-co-warto-w...