Zuchwała kradzież paliwa na „podwójnym gazie”

Zuchwała kradzież paliwa na „podwójnym gazie”

Wczoraj około godz. 10:40 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie otrzymał zgłoszenie o kierowcy, który na stacji paliw na terenie Chrzanowa zatankował forda paliwem na kwotę 100 zł i odjechał się nie regulując płatności. Według zgłoszenia przekazanego dyżurnemu wynikało, że pracownik stacji udał się za złodziejem paliwa, którego ujął.

Patrol na miejscu zgłoszenia zastał  zgłaszającego i dwóch mężczyzn w fordzie; 37 - letniego mieszkańca Chrzanowa oraz 33 - letniego mieszkańca Libiąża. Zgłaszający wskazał policjantom sprawcę (33-latka), który dokonał kradzieży paliwa. Mundurowi aby zweryfikować zgłoszenie przeglądnęli monitoring, na którym zarejestrowano jak  ford  wjechał na stacje benzynową. Z pojazdu wysiadł 33 – latek, zatankował paliwo i odjechał nie płacąc za nie. 
Podczas sprawdzania kierującego w systemach policyjnych okazało się, że posiada on dwa aktywne zakazy prowadzenia pojazdów wszystkich kategorii. W  Komendzie Powiatowej Policji w Chrzanowie został także poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem  1,7 promila. 
Zuchwałemu złodziejowi za kradzież zgodnie z Kodeksem Wykroczeń grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. Natomiast za  przestępstwa tj. kierowanie  pojazdem po drodze publicznej w stanie nietrzeźwości, a także nie stosowanie się do sądowego zakazu  prowadzenia pojazdów grozi do 5 lat pozbawienia wolności.