Zlikwidowano dwie plantacje marihuany i aresztowano czterech podejrzanych

Zlikwidowano dwie plantacje marihuany i aresztowano czterech podejrzanych

W czwartek (10 maja)  policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie  wspomagani przez kolegów z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji  i Wydziału d.w. z Przestępczością Pseudokibiców KWP w Krakowie dokonali przeszukań w kilku mieszkaniach i domach usytuowanych na terenie  powiatu chrzanowskiego.

Efektem działań było zatrzymanie pięciu mężczyzn w wieku od 23 do 26 lat, mieszkańców  powiatu chrzanowskiego i oświęcimskiego. W dwóch lokalach ujawniono  plantacje marihuany, wyposażone w specjalistyczny sprzęt. W jednym z  mieszkań odnaleziono specjalną skrytkę,  gdzie przechowywane były znaczne ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Łącznie  zabezpieczono 113 sadzonek konopi indyjskich, 211 g suszu marihuany i 300 gramów amfetaminy o czarnorynkowej wartości  ok. 100 tys zł.

Ostatecznie, w Prokuraturze Rejonowej w Chrzanowie czterej  zatrzymani usłyszeli  zarzuty wytwarzania znacznych ilości środków odurzających, bądź ich  posiadania - za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.  W sobotę (12 maja) Sąd Rejonowy w Chrzanowie przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec czterech podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.