Zdarzenia drogowe minionego tygodnia

Zdarzenia drogowe minionego tygodnia

4 lipca b.r.w Chrzanowie na ul. Siennej  kierująca autobusem miejskim, by uniknąć zderzenia z pojazdem jadącym przed autobusem, wykonała manewr gwałtownego hamowania.  W wyniku manewru 61- letnia pasażerka, mieszkanka Chrzanowa spadła z siedzenia doznając obrażeń ciała. Pasażerka została odwieziona do szpitala. Kobiety były trzeźwe.

5 lipca b.r. w Chrzanowie na ul. Mydlanej 58- letni mieszkaniec Chrzanowa, kierujący samochodem marki Toyota wjechał w płot jednej z posesji, po czym wysiadł z samochodu i udał się po małżonkę do pobliskiego domu. Po powrocie został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu przez przybyły na miejsce patrol, wynik- 1,7 promila tej substancji w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy i zatrzymano mu dowód rejestracyjny od pojazdu.

7 lipca  b.r. w Dulowej na ul. św. Floriana – 12 letni  mieszkaniec miejscowości Dulowa jadąc rowerem, nie ustąpił pierwszeństwa wyjeżdżając z ulicy podporządkowanej, kierującemu samochodem marki Renault mieszkańcowi Krakowa. Mężczyzna nie zdołał uniknąć zderzenia z chłopcem, dziecko  zostało odwiezione do szpitala na obserwację. Kierujący  został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wynikiem negatywnym.

8 lipca b.r w Trzebini na ul.  Kopalnianej  kierujący samochodem Audi A-4 19- latek z Bukowna nie dostosował prędkości do warunków drogowych i na lewoskrętnym łuku wypadł z jezdni, wjeżdżając pod rurociąg ciepłowniczy. W samochodzie znajdowały się cztery osoby, trzy  doznały obrażeń ciała, w tym dwie nie stwarzających zagrożenia dla życia lub zdrowia. Kierującemu zatrzymano prawo jazy.

9 lipca b.r. w Chrzanowie na ul. Oświęcimskiej policjanci zatrzymali do kontroli kierującą samochodem marki VW Golf  24- latkę z Chrzanowa. Kobieta była nietrzeźwa, miała 0,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Chrzanowska Policja w minionym tygodniu była wzywana do 13 kolizji. Większości zdarzeń drogowych dałoby się uniknąć, gdyby kierowcy nie łamali przepisów ruchu drogowego, za kierownicę wsiadali trzeźwi  i zachowali ostrożność. Pamiętajmy o zasadzie ograniczonego zaufania, zwłaszcza jeśli w okolicy widzimy dzieci.

W sprawie opisanych wypadków w Komendzie Powiatowej Policji w Chrzanowie  prowadzone są dochodzenia. Za spowodowanie wypadku drogowego grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.