Weekendowe zdarzenia drogowe

Weekendowe zdarzenia drogowe

25 czerwca g. 12:09 Nieporaz ul. Ferdynanda dwoje obcokrajowców chciało uwiecznić siebie i krajobraz  na pamiątkowej fotografii, wyszli z auta chcąc znaleźć odpowiedni widok. Okazało się, że kierujący samochodem marki Hyundai (30- letni obyw. Ukrainy) w sposób niewłaściwy zabezpieczył pojazd. Kiedy para wyszła z samochodu, ten zaczął się staczać. Mężczyzna zdążył odskoczyć ale nie zdołał ostrzec żony, w którą auto uderzyło. Kobieta doznała obrażeń ciała, małżonkowie byli trzeźwi.

28 czerwca g. 8:36 Libiąż ul. Oświęcimska – nietrzeźwy 47- letni rowerzysta z Libiąża, podczas manewru skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu z przeciwka samochodowi marki Opel. Kierująca nim mieszkanka Libiąża uderzyła w rowerzystę, była trzeźwa. Rowerzysta  z obrażeniami ciała trafił do szpitala, miał ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

28 czerwca  g. 19:49 Trzebinia ul. Kościuszki - podczas naprawy samochodu BMW na parkingu osiedlowym, 20- letni mieszkaniec Chrzanowa chcąc sprawdzić, czy auto odpali, uruchomił kluczykiem silnik wprawiając w ruch pozostawiony na biegu samochód. Pojazd najechał na nogi siedzącej przed nim 21 – letniej mieszkanki Trzebini- jego koleżanki.

29 czerwca  g. 23:18 Trzebinia ul. Cyprysowa - kierujący Audi  30- letni mieszkaniec Trzebini potrącił pieszego, 41- latka z Trzebini i oddalił się z miejsca zdarzenia. Pieszy  miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Wskutek zderzenia pieszy przewrócił się i doznał obrażeń ciała.

30 czerwca g. 9:59 Brodła ul. Galicyjska/ Biesiadna-   podczas wyprzedzania kierujący samochodem marki Mazda mieszkaniec Stryszawy najechał na jadący przed nim samochód marki VW, którym kierował mieszkanka Bobina.Kierująca VW z obrażeniami została przewieziona do szpitala.

We wszystkich przypadkach w Komendzie Powiatowej w Chrzanowie toczy się postępowanie przygotowawcze w sprawie spowodowania wypadku komunikacyjnego. Tych zdarzeń dałoby się uniknąć gdyby ich sprawcy wykazali się ostrożnością i większym rozsądkiem. Policja przypomina, że wakacje już się rozpoczęły, na drogach coraz większy ruch a na osiedlach i w okolicach posesji coraz więcej spędzających czas na zewnątrz dzieci. Prosimy o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i  zwracanie szczególnej uwagi nie tylko co się dzieje na drodze ale i obok niej.