Trzebińscy kryminalni rozpracowali szajkę włamywaczy

Areszt dla trzech sprawców licznych kradzieży z włamaniem

Na terenie miasta Trzebinia oraz pobliskich okolic w tym powiatu olkuskiego od czerwca br. policja zaczęła odnotowywać coraz więcej zgłoszeń  kradzieży  i kradzieży z włamaniem do nowo wybudowanych domów, pakamer, z których znikały elektronarzędzia.

Coraz liczniej zgłaszane były kradzieże paliw z samochodów ciężarowych, sprzętu ciężkiego i samochodów osobowych . W czerwcu doszło nawet  do kradzieży Mercedesa  Sprintera z terenu Chrzanowa, który kilka dni później na jednym z parkingów został odnaleziony i zwrócony właścicielowi.

Trzebińscy kryminalni podejmując szereg czynności operacyjnych rozpracowali grupę przestępców, a w konsekwencji  w dniu 6 i 7 listopada br.zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 20 do 36 lat, w  miejscu zamieszkania których zabezpieczyli część sprzętu pochodzącego z kradzieży . Okazało się również że zatrzymani mają także związek z kradzieżą Sprintera .

Mężczyźnii odpowiedzą z art. 278KK i 279 KK, to jest za liczne kradzieże i kradzieże z włamaniem za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

8 listopada Sąd Rejony w Chrzanowie przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec podejrzanych  środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.