Szczęśliwy finał poszukiwań 58- latka z Płazy.

Szczęśliwy finał poszukiwań 58- latka z Płazy.

Wczoraj po południu pracownica Domu Pomocy Społecznej w Płazie powiadomiła dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie o samowolnym oddaleniu się z placówki 58- letniego podopiecznego.

Z relacji zgłaszającej wynikało, że mężczyzna  nie jest w stanie samodzielnie funkcjonować i odnaleźć się w otaczającej rzeczywistości a brak opieki ze strony innych osób stanowi poważne zagrożenie dla jego życia i zdrowia.

Reakcja Policji była natychmiastowa, zarządzono poszukiwania. W trakcie działań ustalono drogę, którą podopieczny opuścił budynek, w czynności włączono też przewodnika z psem tropiącym. W akcji brali udział wszyscy policjanci będący na służbie w komendzie powiatowej, łącznie 34 funkcjonariuszy, zaangażowano również mundurowych z jednostek podległych.

Finał akcji poszukiwawczej okazał się być szczęśliwy dla 58- latka, którego odnalazł patrol z Komisariatu Policji w Alwerni, kiedy mężczyzna siedział na przystanku autobusowym w miejscowości Kwaczała. Zaginiony został przekazany pod opiekę wykwalifikowanego personelu z DPS w Płazie, który udzielił mu fachowej pomocy.