Sprawy narkotykowe w mioniony weekend

Sprawy narkotykowe w mioniony weekend

O sporym pechu mogą mówić  27- latek z Chrzanowa i jego kolega, 31- latek z Pogorzyc. Fatalnie wybrali miejsce, gdzie zaparkowali samochód i zaczęli raczyć się amfetaminą, bowiem ul. Krakowska to ścisłe centrum . Oprócz tego, że miejsce nieodpowiednie, to ruch pieszych dość intensywny. Przechodzący  świadek- emeryt policyjny, nie miał wątpliwości, co robią mężczyźni, natychmiast powiadomił dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie. Mundurowi, którzy przybyli na miejsce znaleźli przy mężczyznach  więcej specyfiku, który zażywali. Obydwaj noc spędzili w policyjnej izbie zatrzymań. 27- latkowi z Chrzanowa przedstawiono zarzut posiadania substancji  psychotropowej w ilości 7,1 grama. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Tego samego dnia, kilka godzin później na ul. Borowcowej patrol natknął się na dwóch mężczyzn, którzy przechodzili przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Panowie, jak się później  okazało- bracia, mieszkańcy gm. Nałęczów zostali pouczeni, ale w trakcie legitymowania policjanci  uznali, że spacerowiczów należy dokładniej skontrolować. Jak się okazało intuicja nie zawiodła mundurowych, bowiem 27 –latek miał przy sobie marihuanę w ilości 0,82 g. Został zatrzymany, nazajutrz przedstawiono mu zarzut posiadania środków odurzających.

W masywie leśnym w gm.Alwernia  policjanci  ujawnili krzaki konopi indyjskich rosnące na łonie natury. Sadzonki miały od 80 do 120 cm. i było ich 10. Krzewy zostały zabezpieczone, Policja szuka plantatora.

Za uprawę konopi innych niż włókniste grozi kara do grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, taka sama kara grozi za posiadanie narkotyków.

 

/ zdjęcie poglądowe /