Przyszedł z pistoletem do Komisariatu Policji w Alwerni.

Przyszedł z pistoletem do Komisariatu Policji w Alwerni.

W dniu 08 listopada do Komisariatu Policji w Alwerni zgłosił się 63- letni mieszkaniec tej miejscowości i pewnie zostałby „przyjęty „ jak każdy inny petent,  gdyby nie dość nietypowa sprawa, z którą przyszedł.

Mężczyzna w trakcie rozmowy z dyżurnym oświadczył, że  jest posiadaczem broni palnej tj. pistoletu marki Walther mod. PPK cal.8 mmK, którą okazał, przezornie przyniósł ją ze sobą wraz z magazynkiem i tłumikiem.

Z relacji 63- latka wynikało, że Walthera  nabył  ok.25 lat temu na terenie Niemiec, a przyszedł do komisariatu, bo stwierdził, że właśnie chciałby ten pistolet  zarejestrować. Przedmiot, który przyniósł i deklarował, że jest bronią palną został zabezpieczony. W wyniku czynności procesowych w jego mieszkaniu policjanci znaleźli jeszcze 33 sztuki przedmiotów mogących być nabojami, mężczyzna został przesłuchany.

W sprawie trwają czynności, bowiem dla dalszych losów posiadacza walthera i zatrzymanych rzeczy kluczową będzie opinia biegłego z zakresu balistyki. To specjalista odpowie na pytanie, czy jest to broń palna w rozumieniu ustawy o broni i amunicji, a zabezpieczone naboje faktycznie nimi są. Za posiadanie broni palnej lub amunicji bez wymaganego zezwolenia grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

 

 

/zdjęcie poglądowe/