Policjanci pomogli rodzącej chrzanowiance

Policjanci pomogli rodzącej chrzanowiance

Dzisiaj (07.09.2018 r.) policjanci Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie sierż. sztab. Marcin Turek i st.sierż. Szymon Szpila realizowali zadania w służbie patrolowej.

Tuż po północy do ich radiowozu podszedł mężczyzna, zapytał o taksówkę oraz możliwość uzyskania o tak późnej porze usług transportowych. Policjanci nie byli w stanie pomóc mężczyźnie, widzieli jednak, że bardzo się spieszył. Zapytany o powód zniecierpliwienia stwierdził, że jego czekająca nieopodal żona zaczęła rodzić. 38- letnia mieszkanka Chrzanowa okazała się być doświadczoną mamą, spodziewała się czwartego potomka, więc zdawała sobie sprawę, że opieszałość może zakończyć się rychłym przyjściem dziecka na świat w warunkach pozaszpitalnych. Reakcja funkcjonariuszy była błyskawiczna, zaprosili kobietę wraz z małżonkiem do radiowozu, o czym powiadomili dyżurnego i ruszyli do szpitala, gdzie chrzanowianka został przekazana pod opiekę fachowemu personelowi medycznemu.

Rodzicom serdecznie gratulujemy kolejnego syna, cieszymy się, że mogliśmy pomóc.

Sierż. sztab. Marcin Turek ma doświadczenie w udzielaniu pomocy rodzącym, w kwietniu 2017roku eskortował pojazd z kobietą w trakcie akcji porodowej do tego samego szpitala - pisaliśmy o tym tutaj:

http://chrzanow.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/chrzanowscy-policjanci-udz...