Nietrzeźwa kierująca wjechała do rowu w Brodłach.

Nietrzeźwa kierująca wjechała do rowu w Brodłach.

19 września 2018 roku o godz.8.07 dyżurny z Komisariatu Policji w Alwerni otrzymał telefoniczne zgłoszenie, z którego wynikało, że nietrzeźwa kobieta wjechała do przydrożnego rowu w miejscowości Brodła na drodze wojewódzkiej nr 780.

Na miejsce natychmiast skierowany został patrol, który ustalił, że jazdę w tak „spektakularny” sposób zakończyła 49- letnia mieszkanka Poręby-Żegoty.

Kobieta najpierw zjechała samochodem marki VW Passat na przeciwległy pas ruchu, po czym uderzyła pojazdem w tył samochodu ciężarowego marki Man, którym kierował 40-letni mieszkaniec Jaworzna i po przejechaniu ok. 300 m. znalazła się w rowie.

Kierujący zostali przebadani na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna był trzeźwy, natomiast badanie 49-latki wykazało ponad półtora promila alkoholu w jej organizmie. Mieszkance Poręby-Żegoty zatrzymano prawo jazdy i dowód rejestracyjny.

Kobieta odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości, za co grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej 5000 zł grzywny i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na 15 lat.