Chrzanowska drogówka ujawniła kolejnych nietrzeźwych kierujących

Chrzanowska drogówka ujawniła kolejnych nietrzeźwych kierujących

31.01.b.r. na ul. 11-go Listopada w Libiążu  policjanci Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem m-ki  BMW, 35- letniego mieszkańca Libiąża. Badanie na zawartość alkoholu  w wydychanym powietrzu wykazało 0,9 promila. Libiążaninowi zatrzymano prawo jazdy .

Kolejna nieodpowiedzialna osoba kierująca po alkoholu została zatrzymana tego samego dnia w Chrzanowie na ul. Słowackiego. W tym przypadku był to 54 – letni mieszkaniec Zagórza, który kierował pojazdem m-ki Mercedes. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wskazało wynik 0,6 promila. W tym przypadku kierujący także pożegnał się z dokumentem uprawniającym do kierowania pojazdami.

Również w ostatnim dniu stycznia na ul. Grzybowskiego w Chrzanowie  policjanci zatrzymali trzeciego pijanego kierowcę. 43 - letni mieszkaniec Libiąża miał, aż 2,1 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Jemu również zatrzymano prawo jazy.

Przypomnijmy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do dwóch lat pozbawienia wolności, grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.