Bądź widoczny z odblaskami.

Bądź widoczny z odblaskami.

Komenda Powiatowa Policji w Chrzanowie dba o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, które w sposób szczególny może być zagrożone w okresie jesienno – zimowym.

Wówczas szybko zapada zmrok a warunki pogodowe nie sprzyjają dobrej widoczności i mogą obniżać zdolności psycho- motoryczne kierowców. Najlepszym sposobem na poprawę bezpieczeństwa pieszych jest sprawienie, by byli bardziej widoczni,  a także propagowanie prawidłowych zachowań.

Dzięki uprzejmości Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA Śląskiej Grupy Wojewódzkiej, która zakupiła odblaski,  chrzanowscy policjanci mogli ruszyć do szkół.

Pierwsza wizyta z odblaskami jaką złożyli dzielnicowi asp. Stanisław Brzeźniak i sierż. sztab. Dariusz Kowalski w towarzystwie Małgorzaty Łukaszewskiej z Zespołu d.s Nieletnich i Patologii tut. komendy miała miejsce 06 grudnia ubiegłego roku.Dzieci oprócz sporej dawki wiedzy dostały też praktyczne upominki, dzięki którym będą bardziej widoczne dla kierujących.

Z kolei asp. sztab. Dariusz Szkodziński, dzielnicowy z Trzebini, podczas obowiązkowej pogadanki, świecące opaski rozdał pierwszakom ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Trzebini, wizyta miała miejsce w połowie grudnia.

Spotkania oprócz działalności edukacyjnej i profilaktycznej miały przybliżyć dzieciom sylwetkę dzielnicowego. Niezwykle ważne było  przełamanie  stereotypów i pokazanie najmłodszym, że dzielnicowy, to człowiek, któremu można zaufać i do którego należy zwrócić się z prośbą o pomoc w trudnej sytuacji.