27- latek z Chrzanowa włamywał się do altan.

27- latek z Chrzanowa włamywał się do altan.

W dniu 29 grudnia 2017roku Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie zatrzymali 27- letniego mieszkańca Chrzanowa.

Funkcjonariusze zajmowali się niewykrytymi sprawami włamań do jakich dochodziło od 2015 do 2017roku na terenie  ogrodów działkowych w Chrzanowie. Zgromadzony przez nich materiał wskazywał, że sprawcą jest własnie 27- latek. 

Włamywacz najpierw wyłamywał zabezpieczenia tj. kłódki, skoble, zamki a następnie przeglądał wnętrze sprawdzając, co warto ukraść. Łupem rabusia padały sprzęty przechowywane na terenie altan działkowych m.in. narzędzia ogrodnicze, pompa, agregat prądotwórczy, alkohol, skrzynki narzędziowe, krany mosiężne, kable miedziane, których wartośc oszacowano na ponad 2000 zł.

Odzyskane elementy metalowe włamywacz sprzedawał na skupie złomu a uzyskane środki wydawał na żywność, papierosy i alkohol. Dzisiaj mężczyzna usłyszał 5 zarzutów, przyznał się do ich popełnienia. Mundurowi sprawdzają, czy chrzanowianin nie był sprawcą innych zgłoszonych włamań do obiektów działkowych.

Za zarzucane 27 – latkowi przestępstwa grozi do 10 lat pozbawienia wolności