Areszt dla trójki podejrzanych o rozbój w Chrzanowie

Areszt dla trójki podejrzanych o rozbój w Chrzanowie

24 sierpnia 2018roku na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy w Chrzanowie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec 31- i 19- latki z Chrzanowa oraz 37-letniego mieszkańca tej miejscowości. Cała trójka podejrzana jest o dokonanie rozboju w mieszkaniu na ul. Jordana w Chrzanowie. Mężczyzna bił a kobiety rabował. Cała trójka została zatrzymana przez Policję, a część skradzionych przedmiotów trafiła z powrotem do właścicieli.

20 sierpnia 2018 roku do mieszkania zajmowanego przez trzy kobiety i mężczyznę przyszli znajomi - dwie mieszkanki Chrzanowa i trzech mężczyzn, również mieszkańców tej miejscowości. Zaraz po wejściu do mieszkania kobiety i jeden z mężczyzn zażądali pieniędzy od domowników. Powodem najścia była informacja jakoby tego dnia jedna z lokatorek miała otrzymać przesyłkę pieniężną. Zażądali od gospodyni ich wydania, kiedy ta odmówiła, została pobita. 37-latek oprócz gospodyni, pobił też pozostałych domowników - bił ich po głowie i całym ciele. Jego towarzyszki zajęły się przeszukiwaniem rzeczy napadniętych i mieszkania w poszukiwaniu pieniędzy i przedmiotów mających wartość materialną.

Łupem agresywnej grupy padły pieniądze, monitor od komputera, głośniki i inne przedmioty osobiste, użytku domowego i AGD. Cztery dni później zostali zatrzymani, a policjanci odzyskali część skradzionych rzeczy. Sąd Rejonowy w Chrzanowie zastosował wstępnie środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztowania wobec 37-letniego podejrzanego oraz jego dwóch wspólniczek w wieku 31 i 19 lat. Aresztowany 37-latek i 31-letnia kobieta są doskonale znani Policji. Prokuratorskie zarzuty rozboju jakie usłyszeli uwzględniają powrót do przestępstwa (recydywa) - za co grozi do 18 lat pozbawienia wolności.

Ponadto w trakcie zbierania materiału dowodowego okazało się, że podejrzani podobnego czynu dopuścili się miesiąc wcześniej. Wówczas towarzyszył im 63-letni znajomy (mężczyzna został zatrzymany niedługo po rozboju, usłyszał zarzut i został przesłuchany). Podczas tamtego lipcowego zdarzenia ofiarą padł mężczyzna, którego przestępcy zagadnęli, spożywali z nim alkohol, po czym podstępem wywiedli w ustronne miejsce. Tam grozili swojej ofierze pozbawieniem życia, skrępowali mężczyźnie ręce , po czym obrabowali z dokumentów i pieniędzy. Za to przestępstwo agresywna kobieta i mężczyzna także zostali rozliczeni.