Seryjny włamywacz w areszcie

Seryjny włamywacz w areszcie

7 lutego b.r. Sąd Rejonowy w Chrzanowie przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec zatrzymanego dzień wcześniej 37- latka bez stałego miejsca zamieszkania. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące szeregu przestępstw, w tym kradzieży z włamaniem, za co grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

06.02.2018 roku dyżurny  Komisariatu Policji w Trzebini otrzymał informację, że na ul. Kościuszki w Trzebini doszło do włamania. Nieznany sprawca wyłamał zabezpieczenia w drzwiach wejściowych i splądrował kuchnię, kiedy właścicielka spała. Starszej pani nic się nie stało, łupem złodzieja padły artykuły spożywcze. Sprawca ukradł m.in. makarony, dżemy i śledzie, nie zdążył ich jednak skonsumować.

Dzięki szybkiemu i skutecznemu działaniu trzebińskich kryminalnych, którzy ustalili sprawcę jeszcze tego samego dnia został on zatrzymany. To był jednak prolog do niezbyt szczęśliwego zakończenia dla 37- letniego mężczyzny bez stałego miejsca zamieszkania, który dokonał tego przestępstwa. Mundurowi wnikliwie przeanalizowali podobne sprawy i  znaleźli dowody świadczące, że to tylko jedno z serii przestępstw jakich dokonał na naszym terenie. Grasujący w Trzebini włamywacz usłyszał w sumie siedem zarzutów za przestępstwa jakich dopuścił się w roku 2017 i 2018 w tym również zniszczenia mienia. Okradał głównie niezamieszkałe domostwa, w jednym z domów po splądrowaniu łupów usiłował odjechać zaparkowanym w garażu samochodem lecz został spłoszony. Sprawca kradł różne przedmioty, które posiadały jakąkolwiek wartość materialną. Podejrzany nie jest nowicjuszem w przestępczym rzemiośle, już wcześniej był notowany. Za zarzucane czyny grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Chrzanowie zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny.