Dzień Bezpiecznego Internetu w Alwerni.

Dzień Bezpiecznego Internetu w Alwerni.

 

Wczoraj (06.02.2018r.) w Szkole Podstawowej w Alwerni odbyło się spotkania uczniów szkoły z przedstawicielkami Zespołu ds. Nieletnich i Patologii KPP w Chrzanowie. Uczestniczyło w nim 300 uczniów oraz pedagodzy. Prelekcja miała ścisły związek z Dniem Bezpiecznego Internetu i to właśnie zagrożenia w sieci były tematem przewodnim we wszystkich grupach wiekowych.

Uczniowie starszych klas obejrzeli film” Zaplątani w sieci- happy slapping” a młodsi „ Owce w sieci”. Sierż. sztab. Iwona Szelichiewicz omówiła jak zachowywać się podczas ferii zimowych żeby było bezpiecznie a Małgorzata Łukaszewska opowiadała o uzależnieniach: nikotynizmie, narkomanii i alkoholizmie omawiając mechanizm ich powstawania oraz odpowiedzialność prawną nieletnich i pełnoletnich sprawców czynów zabronionych. Przedstawiła także problem handlu ludźmi i działanie grup psychomanipulacyjnych.

Gościnnie w spotkaniu udział wzięła asp. sztab. Katarzyna Dąbkowska- Oficer Prasowy z Komendy Powiatowej w Chrzanowie, która opowiadała o meandrach służby i zachęcała młodzież starszych klas do związania swojej zawodowej przyszłości z Policją.

Młodzi mieszkańcy gm. Alwernia aktywnie  uczestniczyli  w dyskusji, zadawali pytania i z uwagą słuchali przekazywanych im treści. Dla obydwu stron spotkanie okazało się ciekawe i bardzo inspirujące.