Libiąż- realizacja planów priorytetowych w ramach programu" Dzielnicowy bliżej nas"

Libiąż- realizacja planów priorytetowych w ramach programu" Dzielnicowy bliżej nas"

„ Dzielnicowy Bliżej nas” to nie tylko założenia programowe, to przede wszystkim działania praktyczne na rzecz poprawy jakości życia mieszkańców i podniesienia poziomu  bezpieczeństwa.

Dzielnicowi z Libiąża mają na tym polu spore sukcesy, asp. Marcin Synarecki przyczynił się do zamontowania dodatkowych lamp doświetlających przejście dla pieszych na ul. Oświęcimskiej. Asp. Sebastian Wiernek podjął działania mające na celu minimalizację problemu nieprawidłowego parkowania na ul. Górniczej, czego efektem był remont nawierzchni tej ulicy oraz wykonanie  nowego przejście dla pieszych. Główny problem, czyli nieprawidłowe parkowanie nie zniknął ale został w znaczny sposób ograniczony.Z podobną bolączką  zmagali się mieszkańcy ul. 11- go Listopada a ich dzielnicowy asp. sztab. Dominik Koryczan interweniując w tej sprawie przyczynił się do powstania nowych miejsc parkingowych.

Pustostan na ul. Granicznej  grożący zawaleniem, dzięki wystąpieniu do nadzoru budowlanego przez sierż. sztab. Artura Wilka został w sposób należyty zabezpieczony. Pozytywnym skutkiem zakończyło się wystąpienie tego dzielnicowego do OPS w Libiążu o zabezpieczenie opału dla osób narażonych na negatywne skutki niskich temperatur w okresie jesienno- zimowym. Sierż. sztab. A.Wilk przyczynił się także do likwidacji dzikich wysypisk w Żarkach na ul. Dygasińskiego i Dalekiej.  

Przy ul. Wojska Polskiego, w rejonie ławek przy pomniku i szachownicy przy ul. Paderewskiego 9 , w bezpośrednim sąsiedztwie parku miejskiego i na ul. Urzędniczej w Libiążu rosła tak bujna roślinność, że miłośnicy spożywania alkoholu na świeżym powietrzu uczynili sobie wśród tych zarośli miejsca spotkań. Hałaśliwe zachowanie przeszkadzało mieszkańcom i przechodniom. Interweniowali dzielnicowi Koryczan i Wiernek, roślinność została przycięta a popularność wymienionych miejsc wśród miłośników wyskokowych trunków spadła. Dziękujemy wszystkim, którzy pozytywnie odnieśli się do wystąpień policjantów i pomogli w poprawie poziomu bezpieczeństwa na terenie Libiąża.