29- latek, który pobił 17- latka w Libiążu usłyszał zarzuty

32- latek, który pobił 17- latka w Libiążu usłyszał zarzuty

11 grudnia 2017roku po godz.19.00 na zajedni koło Ronda Uśmiechu w Libiążu, 17 – latek z Żarek  został zaczepiony  przez dwóch przypadkowo napotkanych, nieznanych mu mężczyzn.

Chłopak był z kolegami, którzy domyślając się, że zaczepiający nie mają dobrych zamiarów,  zdążyli uciec przed napastnikami. Mieszkaniec Żarek miał mniej szczęścia, został zaatakowany  butelką w głowę, a kiedy osunął się na ziemię, obydwaj mężczyźni zaczęli go kopać.  Przed powiadomieniem Policji sprawcy oddalili się, konieczna okazała się pomoc medyczna, gdyż chłopak wskutek pobicia doznał obrażeń ciała.

W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze, w toku którego policjanci ustalali okoliczności zdarzenia i zbierali materiał dowodowy a także podjęli czynności mające na celu ustalenie personaliów sprawców. Efektem działań mundurowych  było zatrzymanie w dniu wczorajszym jednego z napastników, 29- letniego mieszkańca Mętkowa.Mężczyźnie przedstawiono zarzut pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia i uszkodzenia ciała, za co grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Tożsamość drugiego sprawcy jest Policji znana, niebawem i on usłyszy zarzuty w tej sprawie.