Mężczyzna, który zaatakował pracownika biura PiS już po zarzutach.

Mężczyzna, który zaatakował pracownika biura PiS już po zarzutach.

 9 stycznia 2018 roku Komenda Powiatowa Policji w Chrzanowie została powiadomiona o napaści na pracownika Biura Zarządu Okręgowego PiS na ul. 3-go Maja w Chrzanowie. Pokrzywdzony, który złożył w tej sprawie zawiadomienie, zeznał, iż tego dnia do biura przyszedł mężczyzna, który chciał z nim porozmawiać. W trakcie dyskusji mężczyzna pod adresem pracownika biura kierował groźby pozbawienia życia, następnie kilkakrotnie uderzył go w twarz, po czym opuścił budynek.

W sprawie podjęto szereg czynności zmierzających do ustalenia danych personalno- adresowych  mężczyzny, policjanci wydziału kryminalnego tut. komendy  zabezpieczyli zapis z monitoringu w okolicy miejsca zdarzenia. Na podstawie relacji zatrudnionego w biurze pracownika policyjny rysownik sporządził portret pamięciowy. Następnie  portret i zdjęcia z monitoringu zostały upublicznione w środkach masowego przekazu. Równocześnie mundurowi prowadzili działania mające na celu ustalenie tożsamości mężczyzny m.in. okazując jego wizerunek mieszkańcom Chrzanowa.

Działania odniosły skutek, bowiem dwa dni po zdarzeniu, chwilę po północy poszukiwany zgłosił się do komendy. 58- latek został zbadany  na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, był trzeźwy, został też przebadany przez lekarza, który nie stwierdził przeciwwskazań do osadzenia w policyjnej izbie zatrzymań, gdzie napastnik ostatecznie został umieszczony. Zebrany w sprawie materiał dowodowy przekazano Prokuraturze Rejonowej w Chrzanowie, która przedstawiała mężczyźnie zarzut z art.119 par 1 kk tj. stosowania przemocy w postaci wielokrotnego uderzenia pięścią w twarz, tułów, plecy, odepchnięcia powodującego upadek pracownika biura, a nadto kierowania gróźb pozbawienia życia wobec niego oraz grupy osób z uwagi na ich przynależność polityczną. Za wymienione przestępstwo kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Prokuratura Rejonowa w Chrzanowie zastosowała wobec podejrzanego środek w postaci dozoru policyjnego, zakaz opuszczania kraju z zatrzymaniem paszportu oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego i biura poselskiego.