Nowy sprzęt w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu chrzanowskiego.

Nowy sprzęt w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu chrzanowskiego.

We wtorek 19 grudnia 2017roku w Komendzie Powiatowej Policji w Chrzanowie odbyło się przekazanie trzech nowych radiowozów marki Opel Astra, które przeznaczone są dla Wydziału Ruchu Drogowego.

Pojazdy kosztowały 210 tys zł, z czego połowę pokryła Komenda Główna Policji a resztę władze samorządowe Chrzanowa, Libiąża, Trzebini i Gminy Babice. Pojazdy są szybkie- ich maksymalna prędkość to 235km/ h, przyspieszenie od 0 do 100 km wynosi 7,7s, mają też mocny silnik. Nie bez znaczenia jest fakt, że  parametry techniczne radiowozów umożliwiają policjantom pracę w optymalnych warunkach bowiem szyby odbijają promieniowanie termiczne, pojazdy są też wyposażone w klimatyzację i wygodne w użytkowaniu. Wypadkowa tych danych sprawia, że chrzanowska Policja będzie mogła lepiej i sprawniej dbać o bezpieczeństwo mieszkańców oraz osób poruszających się po naszych drogach.

Zakup radiowozów to efekt doskonałej współpracy z lokalnymi władzami, którym podobnie jak Policji zależy na praktycznym, nie  teoretycznym zadowoleniu mieszkańców z poziomu bezpieczeństwa w powiecie chrzanowskim.

Dodatkowym narzędziem w walce z łamaniem przepisów jest nowe urządzenie do pomiaru prędkości zakupione przez KGP w Warszawie o nazwie TruCAM. Urządzenie ma porównywalne parametry do pozostałych używanych przez naszą drogówkę, jednak jest nowszej generacji i dysponuje m.in. wbudowaną kamerą doskonałej jakości. Kierowca „złapany” na przekroczeniu prędkości będzie  mógł obejrzeć w wysokiej rozdzielczości jak łamie przepisy, oprócz tego zobaczy, gdzie dokładnie pada wiązka lasera. TruCAM jest bardzo szybki, robi trzy pomiary na sekundę i to zarówno nadjeżdżającemu jak i oddalającemu się pojazdowi a zakres badania prędkości jest szeroki bo od 0 do 320 km/h. Dzięki tym narzędziom chrzanowscy policjanci zyskali nowe możliwości wykorzystania swoich fachowych umiejętności, co z pewnością przełoży się na poziom bezpieczeństwa.

 /foto.Przełom/